0603J1000220GAT
Overview of 0603J1000220GAT
Part Number0603J1000220GAT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 22PF 100V C0G/NP0 0603
Price for 0603J1000220GAT
Specification of 0603J1000220GAT
Status
Active
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Knowles Syfer
Capacitance
22 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)