0603J2500332KDR
Overview of 0603J2500332KDR
Part Number0603J2500332KDR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 3300PF 250V X7R 0603
DatasheetsDownload 0603J2500332KDR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 0603J2500332KDR
Specification of 0603J2500332KDR
Capacitance
3300 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
250V
Temperature Coefficient
X7R
Features
High Temperature
Ratings
Applications
High Reliability
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)