0603J2500470KQT
Overview of 0603J2500470KQT
Part Number0603J2500470KQT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0603
DatasheetsDownload 0603J2500470KQT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 0603J2500470KQT
Specification of 0603J2500470KQT
Capacitance
47 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
250V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Features
High Q, Low Loss
Ratings
Applications
General Purpose
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)