0603J2500620GUT
Overview of 0603J2500620GUT
Part Number0603J2500620GUT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 62PF 250V C0G/NP0 0603
DatasheetsDownload 0603J2500620GUT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 0603J2500620GUT
Specification of 0603J2500620GUT
Capacitance
62 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
250V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Ratings
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)