0603J2500820GFT
Overview of 0603J2500820GFT
Part Number0603J2500820GFT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 82PF 250V C0G/NP0 0603
DatasheetsDownload 0603J2500820GFT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 0603J2500820GFT
Specification of 0603J2500820GFT
Capacitance
82 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
250V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Features
High Temperature
Ratings
Applications
High Reliability
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)