0603J2500821KXR
Overview of 0603J2500821KXR
Part Number0603J2500821KXR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 820PF 250V X7R 0603
DatasheetsDownload 0603J2500821KXR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 0603J2500821KXR
Specification of 0603J2500821KXR
Capacitance
820 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
250V
Temperature Coefficient
X7R
Applications
General Purpose
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)