0603J2501P00CFR
Overview of 0603J2501P00CFR
Part Number0603J2501P00CFR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 1PF 250V C0G/NP0 0603
DatasheetsDownload 0603J2501P00CFR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 0603J2501P00CFR
Specification of 0603J2501P00CFR
Capacitance
1 pF
Tolerance
0.25pF
Voltage - Rated
250V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Features
High Temperature
Ratings
Applications
High Reliability
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)