1206J1000332JCR
Overview of 1206J1000332JCR
Part Number1206J1000332JCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1206
DatasheetsDownload 1206J1000332JCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1206J1000332JCR
Specification of 1206J1000332JCR
Status
Active
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Knowles Syfer
Capacitance
3300 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)