1206J1K02P20DAT
Overview of 1206J1K02P20DAT
Part Number1206J1K02P20DAT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 2.2PF 1000V C0G/NP0 1206
Price for 1206J1K02P20DAT
Specification of 1206J1K02P20DAT
Capacitance
2.2 pF
Tolerance
0.5pF
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)