1206J1K03P90BFR
Overview of 1206J1K03P90BFR
Part Number1206J1K03P90BFR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 3.9PF 1KV C0G/NP0 1206
DatasheetsDownload 1206J1K03P90BFR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1206J1K03P90BFR
Specification of 1206J1K03P90BFR
Capacitance
3.9 pF
Tolerance
0.1pF
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Features
High Temperature
Ratings
Applications
High Reliability
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)