1206J1K04P70CAR
Overview of 1206J1K04P70CAR
Part Number1206J1K04P70CAR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 4.7PF 1000V C0G/NP0 1206
Price for 1206J1K04P70CAR
Specification of 1206J1K04P70CAR
Capacitance
4.7 pF
Tolerance
0.25pF
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)