1210Y0100155KXT
Overview of 1210Y0100155KXT
Part Number1210Y0100155KXT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 1.5UF 10V X7R 1210
DatasheetsDownload 1210Y0100155KXT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1210Y0100155KXT
Specification of 1210Y0100155KXT
Capacitance
1.5 F
Tolerance
10%
Voltage - Rated
10V
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)