1210Y0100183JXT
Overview of 1210Y0100183JXT
Part Number1210Y0100183JXT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 0.018UF 10V X7R 1210
DatasheetsDownload 1210Y0100183JXT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1210Y0100183JXT
Specification of 1210Y0100183JXT
Capacitance
0.018 F
Tolerance
5%
Voltage - Rated
10V
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)