1210Y0100221FCT
Overview of 1210Y0100221FCT
Part Number1210Y0100221FCT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 220PF 10V C0G/NP0 1210
DatasheetsDownload 1210Y0100221FCT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1210Y0100221FCT
Specification of 1210Y0100221FCT
Capacitance
220 pF
Tolerance
1%
Voltage - Rated
10V
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)