1210Y0100272MXR
Overview of 1210Y0100272MXR
Part Number1210Y0100272MXR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 2700PF 10V X7R 1210
DatasheetsDownload 1210Y0100272MXR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1210Y0100272MXR
Specification of 1210Y0100272MXR
Capacitance
2700 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
10V
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)