1808J1K20390GCR
Overview of 1808J1K20390GCR
Part Number1808J1K20390GCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 39PF 1.2KV C0G/NP0 1808
DatasheetsDownload 1808J1K20390GCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1808J1K20390GCR
Specification of 1808J1K20390GCR
Capacitance
39 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
1200V (1.2kV)
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)