1808J2K00330KCR
Overview of 1808J2K00330KCR
Part Number1808J2K00330KCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 33PF 2KV C0G/NP0 1808
DatasheetsDownload 1808J2K00330KCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1808J2K00330KCR
Specification of 1808J2K00330KCR
Capacitance
33 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)