1808J2K08P20BCR
Overview of 1808J2K08P20BCR
Part Number1808J2K08P20BCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 8.2PF 2KV C0G/NP0 1808
DatasheetsDownload 1808J2K08P20BCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1808J2K08P20BCR
Specification of 1808J2K08P20BCR
Capacitance
8.2 pF
Tolerance
0.1pF
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)