1808J2K50152KXR
Overview of 1808J2K50152KXR
Part Number1808J2K50152KXR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 1500PF 2.5KV X7R 1808
DatasheetsDownload 1808J2K50152KXR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1808J2K50152KXR
Specification of 1808J2K50152KXR
Capacitance
1500 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)