1812Y3K00120GCR
Overview of 1812Y3K00120GCR
Part Number1812Y3K00120GCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 12PF 3KV C0G/NP0 1812
DatasheetsDownload 1812Y3K00120GCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1812Y3K00120GCR
Specification of 1812Y3K00120GCR
Capacitance
12 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)