1812Y3K00270JCR
Overview of 1812Y3K00270JCR
Part Number1812Y3K00270JCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 27PF 3KV C0G/NP0 1812
DatasheetsDownload 1812Y3K00270JCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1812Y3K00270JCR
Specification of 1812Y3K00270JCR
Capacitance
27 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)