1825J2K00471KCR
Overview of 1825J2K00471KCR
Part Number1825J2K00471KCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 470PF 2KV C0G/NP0 1825
DatasheetsDownload 1825J2K00471KCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1825J2K00471KCR
Specification of 1825J2K00471KCR
Capacitance
470 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)