1825J2K50151GCR
Overview of 1825J2K50151GCR
Part Number1825J2K50151GCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 150PF 2.5KV C0G/NP0 1825
DatasheetsDownload 1825J2K50151GCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1825J2K50151GCR
Specification of 1825J2K50151GCR
Capacitance
150 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
2500V (2.5kV)
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)