1825J3K00100KCR
Overview of 1825J3K00100KCR
Part Number1825J3K00100KCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 10PF 3KV C0G/NP0 1825
DatasheetsDownload 1825J3K00100KCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1825J3K00100KCR
Specification of 1825J3K00100KCR
Capacitance
10 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)