1825J4K00820JCR
Overview of 1825J4K00820JCR
Part Number1825J4K00820JCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 82PF 4KV C0G/NP0 1825
DatasheetsDownload 1825J4K00820JCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1825J4K00820JCR
Specification of 1825J4K00820JCR
Capacitance
82 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
4000V (4kV)
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)