1825J5000103JCR
Overview of 1825J5000103JCR
Part Number1825J5000103JCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 10000PF 500V C0G 1825
DatasheetsDownload 1825J5000103JCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1825J5000103JCR
Specification of 1825J5000103JCR
Capacitance
10000 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)