1825J6300471JCR
Overview of 1825J6300471JCR
Part Number1825J6300471JCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 470PF 630V C0G/NP0 1825
DatasheetsDownload 1825J6300471JCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1825J6300471JCR
Specification of 1825J6300471JCR
Capacitance
470 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
630V
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)