1825J6K00271KCR
Overview of 1825J6K00271KCR
Part Number1825J6K00271KCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 270PF 6KV C0G/NP0 1825
DatasheetsDownload 1825J6K00271KCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1825J6K00271KCR
Specification of 1825J6K00271KCR
Capacitance
270 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
6000V (6kV)
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)