1825Y1000270GCR
Overview of 1825Y1000270GCR
Part Number1825Y1000270GCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 27PF 100V C0G/NP0 1825
DatasheetsDownload 1825Y1000270GCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1825Y1000270GCR
Specification of 1825Y1000270GCR
Capacitance
27 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)