1825Y1000272KCT
Overview of 1825Y1000272KCT
Part Number1825Y1000272KCT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 2700PF 100V C0G/NP0 1825
DatasheetsDownload 1825Y1000272KCT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1825Y1000272KCT
Specification of 1825Y1000272KCT
Capacitance
56 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Applications
General Purpose
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)