1825Y1000333JXR
Overview of 1825Y1000333JXR
Part Number1825Y1000333JXR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 0.033UF 100V X7R 1825
DatasheetsDownload 1825Y1000333JXR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1825Y1000333JXR
Specification of 1825Y1000333JXR
Capacitance
0.033 F
Tolerance
5%
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)