1825Y1000473KXT
Overview of 1825Y1000473KXT
Part Number1825Y1000473KXT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 0.047UF 100V X7R 1825
DatasheetsDownload 1825Y1000473KXT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1825Y1000473KXT
Specification of 1825Y1000473KXT
Capacitance
0.047 F
Tolerance
10%
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)