2220Y1K20152JCT
Overview of 2220Y1K20152JCT
Part Number2220Y1K20152JCT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 1500PF 1.2KV C0G 2220
DatasheetsDownload 2220Y1K20152JCT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 2220Y1K20152JCT
Specification of 2220Y1K20152JCT
Capacitance
1500 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
1200V (1.2kV)
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.165" (4.20mm)