2225J1K00470JCR
Overview of 2225J1K00470JCR
Part Number2225J1K00470JCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 47PF 1KV C0G/NP0 2225
DatasheetsDownload 2225J1K00470JCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 2225J1K00470JCR
Specification of 2225J1K00470JCR
Capacitance
47 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)