2225J1K20121GCR
Overview of 2225J1K20121GCR
Part Number2225J1K20121GCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 120PF 1.2KV C0G/NP0 2225
DatasheetsDownload 2225J1K20121GCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 2225J1K20121GCR
Specification of 2225J1K20121GCR
Capacitance
120 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
1200V (1.2kV)
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)