2225J1K20332JXR
Overview of 2225J1K20332JXR
Part Number2225J1K20332JXR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 3300PF 1.2KV X7R 2225
DatasheetsDownload 2225J1K20332JXR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 2225J1K20332JXR
Specification of 2225J1K20332JXR
Status
Active
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Knowles Syfer
Capacitance
3300 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
1200V (1.2kV)
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)