2225J1K20562KCR
Overview of 2225J1K20562KCR
Part Number2225J1K20562KCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 5600PF 1.2KV C0G 2225
DatasheetsDownload 2225J1K20562KCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 2225J1K20562KCR
Specification of 2225J1K20562KCR
Capacitance
5600 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
1200V (1.2kV)
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)