2225J1K20681KCR
Overview of 2225J1K20681KCR
Part Number2225J1K20681KCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 680PF 1.2KV C0G/NP0 2225
DatasheetsDownload 2225J1K20681KCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 2225J1K20681KCR
Specification of 2225J1K20681KCR
Capacitance
680 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
1200V (1.2kV)
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)