2225J1K50330KCR
Overview of 2225J1K50330KCR
Part Number2225J1K50330KCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 33PF 1.5KV C0G/NP0 2225
DatasheetsDownload 2225J1K50330KCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 2225J1K50330KCR
Specification of 2225J1K50330KCR
Capacitance
33 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
1500V (1.5kV)
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)