2225Y1K20472GCR
Overview of 2225Y1K20472GCR
Part Number2225Y1K20472GCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 4700PF 1.2KV C0G 2225
DatasheetsDownload 2225Y1K20472GCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 2225Y1K20472GCR
Specification of 2225Y1K20472GCR
Capacitance
4700 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
1200V (1.2kV)
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)