25QHTF32-39.200-OE
Overview of 25QHTF32-39.200-OE
Part Number25QHTF32-39.200-OE
ManufacturerMercury United Electronics
Description39.2 MHz XO 2.5V 3.2X2.5 MM OE
DatasheetsDownload 25QHTF32-39.200-OE Datasheet PDFPDF Icon
Price for 25QHTF32-39.200-OE
Specification of 25QHTF32-39.200-OE
Status
Active
Series
25QHTF32
Package
Strip
Supplier
Mercury United Electronics, Inc.
Base Resonator
Crystal
Type
XO (Standard)
Frequency
39.2 MHz
Function
Enable/Disable
Output
LVCMOS
Voltage - Supply
2.5V
Frequency Stability
50ppm
Absolute Pull Range (APR)
Operating Temperature
-40C ~ 85C
Spread Spectrum Bandwidth
Current - Supply (Max)
23mA
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)