25QHTF53-1.12896-OE
Overview of 25QHTF53-1.12896-OE
Part Number25QHTF53-1.12896-OE
ManufacturerMercury United Electronics
Description1.12896 MHz XO 2.5V 5.0X3.2MM OE
DatasheetsDownload 25QHTF53-1.12896-OE Datasheet PDFPDF Icon
Price for 25QHTF53-1.12896-OE
Specification of 25QHTF53-1.12896-OE
Frequency
1.12896 MHz
Voltage - Supply
2.5V
Frequency Stability
50ppm
Current - Supply (Max)
21mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)