628-43W2224-2N2
Overview of 628-43W2224-2N2
Part Number628-43W2224-2N2
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 43POS VERT SLDR
DatasheetsDownload 628-43W2224-2N2 Datasheet PDFPDF Icon
Price for 628-43W2224-2N2
Specification of 628-43W2224-2N2
Flange Feature
Board Side (4-40)
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 20A