628-43W2224-4N1
Overview of 628-43W2224-4N1
Part Number628-43W2224-4N1
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 43POS VERT SLDR
DatasheetsDownload 628-43W2224-4N1 Datasheet PDFPDF Icon
Price for 628-43W2224-4N1
Specification of 628-43W2224-4N1
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 40A