629-13W3240-7TA
Overview of 629-13W3240-7TA
Part Number629-13W3240-7TA
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB PLUG 13POS R/A SLDR
DatasheetsDownload 629-13W3240-7TA Datasheet PDFPDF Icon
Price for 629-13W3240-7TA
Specification of 629-13W3240-7TA
Number of Positions
13 (10 + 3 Coax)
Contact Type
Coax and Signal
Flange Feature
Board Side (M3)
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)