629-13W3250-4T2
Overview of 629-13W3250-4T2
Part Number629-13W3250-4T2
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB PLUG 13POS R/A SLDR
DatasheetsDownload 629-13W3250-4T2 Datasheet PDFPDF Icon
Price for 629-13W3250-4T2
Specification of 629-13W3250-4T2
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)