630-47W1250-3N1
Overview of 630-47W1250-3N1
Part Number630-47W1250-3N1
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 47POS R/A SLDR
DatasheetsDownload 630-47W1250-3N1 Datasheet PDFPDF Icon
Price for 630-47W1250-3N1
Specification of 630-47W1250-3N1
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)