630-47W1640-5N3
Overview of 630-47W1640-5N3
Part Number630-47W1640-5N3
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 47POS R/A SLDR
DatasheetsDownload 630-47W1640-5N3 Datasheet PDFPDF Icon
Price for 630-47W1640-5N3
Specification of 630-47W1640-5N3
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)