630-47W1640-7TD
Overview of 630-47W1640-7TD
Part Number630-47W1640-7TD
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 47POS R/A SLDR
DatasheetsDownload 630-47W1640-7TD Datasheet PDFPDF Icon
Price for 630-47W1640-7TD
Specification of 630-47W1640-7TD
Flange Feature
Mating Side (M3)
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)