9T12062A61R9CBHFT
Overview of 9T12062A61R9CBHFT
Part Number9T12062A61R9CBHFT
ManufacturerYageo
DescriptionRES SMD 61.9 OHM 0.25% 1/8W 1206
DatasheetsDownload 9T12062A61R9CBHFT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 9T12062A61R9CBHFT
Specification of 9T12062A61R9CBHFT
Resistance
61.9 Ohms
Tolerance
0.25%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)